Borsa Nasıl Oynanır?

Borsa en iyi Kasap Havasında oynanır.

Borsa Nasıl Oynanır?

Merhaba Sayın Okuyucular;

Bu yazımız biraz ironi içermektedir. Bu soruya bu şekilde bir yazı yazmayı uygun gördük. Biraz da eğlenelim, gülelim. Hazırsanız başlayalım. Takdiri size bırakıyoruz.

Borsa Nasıl Oynanır

Yıllardır duyarım, hala duyuyorum ve bu soruyu duymaya devam edeceğim gibi. Borsa Nasıl Oynanır? Diye soranlara bu cevabı vermeyi uygun görüyorum. 

Borsa, Kasap Havasıyla oynanır. Evet yanlış duymadın, borsa en iyi kasap havasıyla oynanır. Gelin biraz kasap havasını mırıldanalım. Borsa oynamadan önce mırıldanmak çok önemlidir.

dırı dı dırı dıı dırı dı dırı dı.. böyle olmayacak belki biraz notalarını verirsek anlaşılabilir: mi fa mi re# mi fa mi re# mi fa mi fa sol# sol# la sol# fa

En iyisi izleyelim ve hep beraber oynayalım.

Youtube üzerinde şöyle bir videoya denk geldim. Videonun içeriği bize ait değil, ama Borsa Nasıl Oynanır konusuna en iyi örneklerden olacağını düşündüm.

İnanır mısınız Borsa Nasıl Oynanır konumuza en iyi örneklerden birini oluşturuyor. Yapanın ellerine sağlık.

Hadi biraz izleyelim ve analizimize geçelim.

 

 

 

Videoyu izlediğinizi varsayarak konumuza devam ediyorum.

Dikkat ettiniz değil mi, kasap havası büyük bir coşkuyla çalarken, oynayanlar ne kasap havası oynuyor ne de böyle bir oyun havası olduğunu biliyor. Film drama, komedi tarzı bir western filmi. Gayet iyi ayak uyduruyorlar değil mi? O geçişler, dönüşler. Harika görünüyor. Durmak yok hepimiz kasap havası oynuyoruz.

Aslında bunları sana bir şey anlatmak, anlatabilmek için yazdım.
Bir şeyi bilmeni istiyorum değerli arkadaşım, borsa bir oyun aracı değildir. Borsa bir oyun değildir. Borsada bir çok oyun dönebilir, seni oyuna getirmek isteyenler olabilir. Ama bu borsanın oyun olduğunu göstermez.

Borsa oynanmaz, Borsada yatırım yapılır.
Bu yazıdan sonra hala borsayı oyun olarak görmemeni isterim. Ama hala öyle görüyorsan ya çok iyi bir oyuncusun ya da yukarıdaki videonun ve yazımızın içeriğini düşünmek istemiyorsun

Unutma Borsa oynanmaz; Borsada Yatırım yapılır.